Programació

Inauguració
Guille Cascante
Balandrau, infern glaçat
dimarts 18 de maig 22:30 — Filmin
dimarts 18 de maig 19:00 — Aribau Multicines
Cloenda
Barak Heymann
Dani Karavan
dissabte 29 de maig 20:00 — Aribau Multicines
divendres 28 de maig 19:00 — Filmin
Secció Oficial Panorama

Secció competitiva amb una selecció dels documentals més rellevants de l’escena internacional. Patrocinada per arte.tv.

Gianfranco Rosi
Notturno
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
Sally Aitken
Playing with sharks
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
Salomé Jashi
Taming the Garden
dijous 20 de maig 19:30 — CCCB: Teatre
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
Oan Kim i Brigitte Bouillot
The Man Who Paints Water Drops
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
Hong Kong Documentary Filmmakers
Inside the red brick wall
dimecres 26 de maig 17:00 — CCCB: Teatre
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
Pepe Andreu Ibarra i Rafa Molés Vilar
Lobster Soup
divendres 21 de maig 19:30 — CCCB: Teatre
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
Alba Sotorra
El retorn, la vida després de l'ISIS
diumenge 23 de maig 16:30 — Aribau Multicines
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
Tadhg O’Sullivan
To the moon
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
Ahmet Necdet Cupur
Les enfants terribles
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
Myriam Bakir
Mothers
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
Hogir Hirori
Sabaya
divendres 28 de maig 19:45 — CCCB: Teatre
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
Boris Gerrets
Lamentations of Judas
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
Alexandra Pianelli
Le kiosque
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
Julien Faraut
The Witches of the Orient
dimecres 19 de maig 17:00 — CCCB: Teatre
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
Samaher Alqadi
Com jo vulgui (As I want)
divendres 21 de maig 16:30 — CCCB: Teatre
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
Firouzeh Khosrovani
Radiograph of a family
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
Giedre Zickyte
The Jump
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
Victor Kossakovsky
Gunda
dissabte 22 de maig 16:30 — Aribau Multicines
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
Ada Ushpiz
Children
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
Secció Oficial Latitud

Secció competitiva amb els millors documentals de la Península Ibèrica i Amèrica Llatina.

Rodrigo Reyes
499
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
Lars Edman i William Johansson Kalén
Arica
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
Roberto Salinas
Cuban dancer
dimecres 26 de maig 19:30 — CCCB: Teatre
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
Ida Cuéllar
El secreto del Doctor Grinberg
diumenge 23 de maig 19:30 — Aribau Multicines
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
Roser Corella
Room without a view
divendres 28 de maig 17:00 — CCCB: Teatre
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
Carolina Arias Ortiz
Objetos rebeldes
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
Luiz Bolognesi
The last forest
dimecres 19 de maig 19:30 — CCCB: Teatre
dimecres 19 de maig 19:00 — Filmin
Marc Parramon i Amets Arzallus
Altsasu (Gau Hura)
dissabte 22 de maig 19:30 — Aribau Multicines
dissabte 22 de maig 19:00 — Filmin
Sessions especials

Llargmetratges documentals fora de competició.

Lisa Immordino Vreeland
Truman & Tennessee: an intimate conversation
dijous 27 de maig 19:30 — CCCB: Teatre
dijous 27 de maig 19:00 — Filmin
Vitaly Mansky
Gorbachev. Heaven
dijous 20 de maig 17:00 — CCCB: Teatre
dijous 20 de maig 19:00 — Filmin
Tània Balló
El caso Wanninkhof - Carabantes
dissabte 29 de maig 16:00 — Aribau Multicines
Àngel Leiro
Llum i llibertat
dijous 27 de maig 17:00 — CCCB: Teatre
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
DOC-U

Un espai dedicat al talent documental dels centres d’estudis superiors d'Espanya.

Coral Piñeiro González
Dores
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmpixs
Anna Hanslik
La ermitaña
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmpixs
Manu Roma
Anónimo
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmpixs
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
Diversos directors
Els hereus
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmpixs
Diversos directors
A cambio de tu vida
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmpixs
Maria Besora
Animal Salvatge
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmpixs
Esteve Pallarès Ogàyar
Carta Abierta
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmpixs
Robert Muñoz Rupérez
Dancing with Rosa
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmpixs
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmpixs
Diversos directors
Dolores
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmpixs
Diversos directors
La fiesta del fin del mundo
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmpixs
Sophia Iribertegui Mayoral
Te llamo para
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmin
dimarts 18 de maig 19:00 — Filmpixs