Programació

Inauguració
Daniel Roher
Navalny
dc. 18 de maig 19:30 — Aribau Multicines
Secció Oficial Panorama

Secció competitiva amb una selecció dels documentals més rellevants de l’escena internacional. Patrocinada per arte.tv.

Saeed Taji Farouky
Mil Incendis
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
dj. 26 de maig 19:00 — Aribau Multicines Comprar
Maia Kenworthy i Elena Sánchez Bellot
Rebellion
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
ds. 28 de maig 20:30 — Aribau Multicines Comprar
Simon Coulibaly Gillard
Aya
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
dj. 19 de maig 19:00 — Aribau Multicines Comprar
Gorki Glasser-Müller
Children of the enemy
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
dj. 19 de maig 21:00 — Aribau Multicines Comprar
Amélie van Elmbt i Maya Duverdier
Dreaming Walls
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
ds. 21 de maig 21:00 — Aribau Multicines Comprar
Sara Dosa
Fire of Love
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
dv. 20 de maig 18:30 — Aribau Multicines Comprar
ds. 28 de maig 16:30 — Aribau Multicines Comprar
Susanne Regina Meures
Girl Gang
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
dv. 20 de maig 21:00 — Aribau Multicines Comprar
Einari Paakkanen
Karaoke Paradise
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
dv. 27 de maig 21:15 — Aribau Multicines Comprar
Leena Kilpeläinen
Maija Isola
Myanmar Film Collective
Myanmar Diaries
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
ds. 21 de maig 21:30 — Aribau Multicines Comprar
Magnus Gertten
Nelly and Nadine
dt. 26 d'abr. 21:00 — Aribau Multicines Comprar
dc. 18 de maig 19:43 — Filmin
Emile Beck
No place like home
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
ds. 28 de maig 21:00 — Aribau Multicines Comprar
Claire Doyon
Penelope my love
dj. 26 de maig 20:45 — Aribau Multicines Comprar
Camilla Nielsson
President
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
ds. 28 de maig 18:00 — Aribau Multicines Comprar
Marija Zidar
Reconciliation
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
dv. 27 de maig 21:00 — Aribau Multicines Comprar
Shamira Raphaëla
Shabu
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
ds. 21 de maig 19:30 — Aribau Multicines Comprar
Alex Pritz
The Territory
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
dg. 22 de maig 18:30 — Aribau Multicines Comprar
Joe Hunting
We met in virtual reality
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
dj. 26 de maig 18:45 — Aribau Multicines Comprar
Sean Wang
A Marble Travelogue
dg. 22 de maig 20:15 — Aribau Multicines Comprar
Patricia Franquesa
Oh Dear Sara
dc. 18 de maig 19:45 — Filmin
dv. 20 de maig 21:30 — Aribau Multicines Comprar
Secció Oficial Latitud

Secció competitiva amb els millors documentals de la Península Ibèrica i Amèrica Llatina.

Anaïs Taracena
El silencio del topo
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
dj. 19 de maig 19:15 — Aribau Multicines Comprar
Pere Puigbert
El vent que ens mou
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
ds. 28 de maig 18:30 — Aribau Multicines Comprar
Silvia Subirós
La Cuina dels Homes
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
dv. 20 de maig 19:00 — Aribau Multicines Comprar
Sérgio Tréfaut
Paraíso
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
dj. 19 de maig 21:15 — Aribau Multicines Comprar
Anna Giralt
Robin Bank
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
dg. 22 de maig 20:00 — Aribau Multicines Comprar
Laura Sisteró
Tolyatti Adrift
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
dg. 22 de maig 18:00 — Aribau Multicines Comprar
Manuel Bauer
Vida Férrea
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
ds. 21 de maig 18:30 — Aribau Multicines Comprar
Chiara Avesani i Matteo Delbò
Erasmus in Gaza
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
dv. 27 de maig 19:00 — Aribau Multicines Comprar
Sessions especials

Llargmetratges documentals fora de competició.

Sergei Loznitsa
Mr Landsbergis
Laura Poitras
Terror Contagion
dv. 20 de maig 19:00 — Filmin
dv. 20 de maig 19:30 — CCCB: Teatre Veure
Raúl De La Fuente
Woman
dj. 19 de maig 18:30 — Biblioteca de Vilapicina i la Torre Llobeta
dj. 19 de maig 19:00 — Centre Cívic Ateneu Fort Pienc
dv. 20 de maig 19:00 — Auditori de Sant Martí
dc. 25 de maig 19:00 — Sala Pepita Casanellas
dv. 27 de maig 18:30 — Biblioteca Esquerra de l'Eixample - Agustí Centelles
Llorenç Soler
Homenatge a Llorenç Soler
dt. 17 de maig 19:30 — Filmoteca de Catalunya
DOC-U

Un espai dedicat al talent documental dels centres d’estudis superiors d'Espanya.

Laia Rutman Puche i Kilian Saldaña i González
Alésh
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
dg. 22 de maig 20:30 — CCCB: Teatre Comprar
Layla Menhem i Nader Chalhoub
Amour en Galilée
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
dg. 22 de maig 18:00 — CCCB: Teatre Comprar
Diversos directors
Especista
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
dg. 22 de maig 20:30 — CCCB: Teatre Comprar
Natalia Pérez Manzanares
Nua
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
dg. 22 de maig 18:00 — CCCB: Teatre Comprar
Alejandro Rodríguez
O que queda
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
dg. 22 de maig 18:00 — CCCB: Teatre Comprar
Diversos directors
Paola
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
dg. 22 de maig 18:00 — CCCB: Teatre Comprar
Diego Acosta
Piedra Papel Tijera
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
Mar González Villanueva
Rambal
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
dg. 22 de maig 18:00 — CCCB: Teatre Comprar
Joachim Michaux
Sur tes cendres
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
dg. 22 de maig 20:30 — CCCB: Teatre Comprar
Jordi Fradera
Tonta
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
dg. 22 de maig 20:30 — CCCB: Teatre Comprar