Imágen promocional Rough Cut Pitch

Consulta els projectes seleccionats a les activitats de finançament!

Els projectes seleccionats tindran l'oportunitat de presentar-se i reunir-se amb els finançadors internacionals més importants.

Indústria

Projectes seleccionats Public Pitch & Speed Meetings

Una selecció de 10 projectes seran presentats enfront d'un gran panell de commisioning editors, fons de finançament i agents de vendes de tot el món. Cada projecte seleccionat tindrà l'oportunitat de fer una presentació en viu i rebrà comentaris dels experts.

FATHER’S SKIN

Direcció: Till Passow

Producció: Stefan Kloos

Productora: Kloos 6 Co. Medien

País: Alemanya

FROM COLD WAR TO GREEN WAR

Direcció: Anna Recalde Miranda

Producció: Hernan Mazzeo, Ilaria Malagutti

Productora: Lardux Film, Tell me film, Mammut film

País: França

MKO: WAITING FOR MR PRESIDENT

Direcció: Ose Oyamendan

Producció: Veronique Bernard

Productora: O2A Media

País: Nigèria

THE CLICK TRAP

Direcció: Peter Porta

Producció: Joan Úbeda

Productora: Polar Star Films

País: Espanya

THE KIND STRANGER

Direcció: Sini Hormio, Anu Silfverberg Producció: Ari Matikainen, Ian Davies

Productora: Kinocompany

País: Finlàndia

THE MEXICAN DREAM

Direcció: Laura Plancarte

Producció: Iván Trujillo, Laura Plancarte

Productora: LP Films Ltd

País: Mèxic

THE RETURN OF AGAAR

Direcció: Bo Yang

Producció: Xiaofei Xu

Productora: Xu Xiaofei

País: China

TOUCHÉ

Direcció: Martina Moor

Producció: Filippo Macelloni

Productora: NANOF

País: Italy

UNBOUND

Direcció: John English, Tom Garner

Producció: John English, Tom Garner

Productora: Melt the Fly

País: Regne Unit

Projectes seleccionats pels Speed Meetings

Els projectes seleccionats tindran reunions privades individuals online de 15 minuts amb finançadors i commissioning editors. Les reunions s'organitzaran prèviament per a satisfer les necessitats dels finançadors i els projectes. Tindran lloc durant 2 dies i s'ajustarà l'horari a les diferents zones horàries del món.

A RETURN TICKET TO PRIVILEGE

Direcció: Melania Gaymonat, Tomás Russi

Producció: Eugenia Olascuaga

Productora: Monarca Films

País: Uruguai

BEHIND LUCY

Direcció: Ruth Chao

Producció: Alphonse de la Puente, Ruth Chao

Productora: Somadrome Films

País: Espanya

CASE FILE 3/94

Direcció: Abel García Roure

Producció: Alejandra Mora, Gemma Vidal

Productora: Quatre Films

País: Espanya

*Premi Foro Lau Haizetara 2020

COLORS OF WHITE ROCK

Direcció: Khoroldorj Choijoovanchig

Producció: Luc Sorrel

Productora Petit Maison Production

País: França

*Premi FIPADOC 2021

DECONSTRUCTING ANDRÉ MALBY

Direcció: Ventura Durall

Producció: Ventura Durall

Productora: Nanouk Films

País: Espanya

DRUNKMEN'S MARSEILLAISE

Direcció: Pablo Gil Rituerto

Producció: Bernat Manzano, Alba Lombardía, Enrica Capra, Quentin Laurent, Frédéric Féraud

Productora: Boogaloo Films, Escarlata Estudio, Les Films de l’Oeil Sauvage, Graffiti Doc

País: Espanya, França, Itàlia

EL CÓNDOR PASA

Direcció: María José Zapata

Productció: Carla Larrea Sánchez

Productora: HIillstar Films

País: Equador

*Premio CampusDocsBarcelona 2019

FRANKENSTEIN 2.0

Direcció: Dāvis Sīmanis

Producció: Guntis Trekteris

Productora: Ego Media

País: Letònia

MAMA KUTI

Direcció: Mark Mc Loughlin

Producció: Marcella O Connor, Mark Mc Loughlin

Productora: Bang Bang Teo

País: Irlanda

MORAL FIBRE

Direcció: Isabel Andrés Portí

Producció: Manu Benavente

Productora: MANUAL SCCL

País: Espanya

MY NAME IS HENRY REEVE

Direcció: Piergiorgio Curzi

Producció: Maurizio Carta

Productora: Road Television

País: Itàlia

MYSTERY AND SILENCE. JEAN MARIE DEL MORAL

Direcció: Cesc Mulet

Producció: Núria Cano

Productora: La Perifèrica Produccions

País: Espanya

PEPI FANDANGO

Direcció: Lucija Stojevic

Producció: Lucija Stojevic, Andrés Bartos

Productora: Noon Films S.L.U.

País: Espanya

RAINBOW

Direcció: Justine Cappelle

Producció: Tarsila Nakamura

Productora: Off World

País: Bèlgica

RAPA

Direcció: Alejandro Enríquez García

Producció: Alejandro Enríquez García

Productora: Mondotropo

País: Espanya

RITO

Direcció: Emilio Belmonte

Producció: Dorian Blanc

Productora: Retroviseur Productions

País: França

SILVER'S UPRISING

Direcció: Dan Shadur

Producció: Dan Shadur, Ido Mizahy

Productora: Dan Shadur, Ido Mizahy

País: Israel

THE BEST MODEL

Direcció: Åsa Ekman

Producció: Oscar Hedin, Marina-Evelina Cracana

Productora: Film and Tell

País: Suècia

THE CORPORATE SPY

Direcció: Håvard Bustnes

Producció: Carsten Aanonsen

Productora: Indie Film AS, UpNorth AS

País: Noruega

THE SILENCE OF THE EARTH

Direcció: Eulogio Romero

Producció: Albert Sagalés

Productora: DiagonalTV

País: Espanya

THE SPACE BETWEEN US

Direcció: Jamie Goldrick

Producció: Kevin Brannigan, Christian Popp

Productora: Push Pull

País: Irlanda

THE TRANS SYRIAN EXPRESS

Direcció: Alina Rudnitskaya

Producció: Pertti Veijalainen

Productora: Illume

País: Finlàndia

*Premi East Doc Platform 2021

THE WORSHIPPERS

Direcció: Helga Delgadillo

Producció: Alejandro Quiroga

Productora: De Otro Cuento Films

País: Bolívia

WANDERVOGEL

Direcció: Mina Kim Fitzpatrick

Producció: Nevo Shinaar

Productora: SITE Productions

País: Estats Units

WILLIAM HEIMDAL

Direcció: Emily Louisa Millan Eide

Producció: Thorvald Nilsen

Productora: Screen Story Film & TV

País: Noruega

YASMINE'S JOURNAL

Direcció: Christin Abboud

Producció: Pierre Saraf

Productora: né a Beyrouth

País: França

Projectes seleccionats pel Rough Cut Pitch

Una selecció de quatre projectes en estat de rough cut, realitzaran un pitch online davant d’un panel convidat format per commissioning editors, film funds i sales agents i experts del sector, moderats per Mikael Opstrup.

KARAOKE PARADISE

Direcció: Einari Paakkanen

Producció: Marianne Mäkelä

Productora: napafilms oy

País: Finlàndia

DANCING MADNESS

Direcció: Marta Espar

Producció: Marta Espar

Productora: Reporters

País: Espanya

AGE (working title)

Direcció: Gustav Ågerstrand, Åsa Ekman, Oscar Hedin & Anders Teigen

Producció Marina-Evelina Cracana, Oscar Hedin

Productora: Film and Tell

País: Suècia

DEAD SEA GUARDIANS

Direcció: Ido Glass & Yoav Kleinman

Producció: Ido Glass & Yoav Kleinman

Productora: Glass & Kleinman

País: Israel

Projectes seleccionats Doc Series Meetings

Un espai únic de finançament per a les sèries documentals en desenvolupament. En el Doc Series Meetings, els projectes seleccionats, tindran l’oportunitat de reunir-se individualment i online, amb finançadors, broadcasters i VOD que estan directament interessats a produir projectes documentals amb aquest format.

Crossing The Border

Direcció: Lluc Güell Fleck

Producció: Lluc Güell Fleck, Paula Morelló Rochina

Productora: VideoDrome

País: Espanya

Mute the Algorithm

Direcció: Harry Stott

Producció: Andrés Bartos & Lucija Stojevic

Productora: Noon Films SLU

Merilin and her cousins Direcció: Hanna Heilborn

Producció: Elin Kamlert

Productora: Story

País: Suècia

STAY HOMAS, the bright side

Direcció: Oriol Gispert, Nick Bolger

Producció: Oriol Gispert, Nick Bolger, Ramon Balagué

Productora: La Lupa Produccions, Icon International, Minifilms

País: Espanya

When I was a terrorist

Direcció: Marcel Mettelsiefen, Mayte Carrasco

Producció: Marieke van den Bersselaar, Carles Brugueras, Mayte Carrasco

Productora: Polar Star Films

País: Espanya