Programació

Inauguració
Leon Lee
Letter from Masanjia
dt. 19 de maig 22:00 — TV3
dt. 19 de maig 22:00 — Filmin
Secció Oficial Panorama

Secció competitiva amb una selecció dels documentals més rellevants de l’escena internacional.

Rachel Leah Jones i Philippe Bellaiche
Advocate
Valentina Pedicini
Faith
dj. 28 de maig 20:00 — Filmin Comprar
Helena Třeštíková i Jakub Hejna
Forman vs. Forman
ds. 30 de maig 20:00 — Filmin Comprar
Sung-A Yoon
Overseas
dc. 27 de maig 20:00 — Filmin Comprar
Hélène Robert i Jeremy Perrin
Rising from the Tsunami
dc. 20 de maig 20:00 — Filmin Comprar
Isa Willinger
Robots
Artemio Benki
Solo
dc. 20 de maig 20:00 — Filmin Comprar
Marianne Hougen-Moraga i Estephan Wagner
Songs of Repression
dj. 21 de maig 20:00 — Filmin Comprar
Arthur Franck
The Hypnotist
dv. 22 de maig 20:00 — Filmin Comprar
Tonislav Hristov
The magic life of V
dj. 28 de maig 20:00 — Filmin Comprar
Ai Weiwei
Vivos
ds. 23 de maig 20:00 — Filmin Comprar
Anders Østergaard
Winter Journey
dg. 24 de maig 20:00 — Filmin Comprar
Maia Lekow i Christopher King
The letter
Secció Oficial Latitud

Secció competitiva amb els millors documentals de la Península Ibèrica i Amèrica Llatina.

Mariana Viñoles
El gran viaje al país pequeño
dv. 22 de maig 20:00 — Filmin Comprar
Nicole Costa
El viaje de Monalisa
dt. 26 de maig 20:00 — Filmin Comprar
Ventura Durall
La nova escola
dj. 28 de maig 20:00 — Filmin Comprar
Pedro Ballesteros
¿Puedes oírme?
dj. 21 de maig 20:00 — Filmin Comprar
Fernanda Pessoa
Zona Árida
dc. 27 de maig 20:00 — Filmin Comprar
Simón Uribe
Suspensión
dg. 24 de maig 20:00 — Filmin Comprar
Secció Oficial What the Doc

Secció competitiva que reuneix una selecció dels documentals més arriscats i innovadors de l’escena internacional.

Alexe Poukine
Allò que no et mata...
Michele Manzolini i Federico Ferrone
Il Varco
ds. 23 de maig 20:00 — Filmin Comprar
Xavi Herrero
Salka, en la tierra de nadie
dt. 26 de maig 20:00 — Filmin Comprar
Elsa Kremser i Levin Peter
Space Dogs
dv. 22 de maig 20:00 — Filmin Comprar
Sessions especials

Llargmetratges documentals fora de competició.

Luis Ortas Pau
Constel·lació Comelade
ds. 23 de maig 20:00 — Filmin Comprar
Leon Lee
Letter from Masanjia
dt. 19 de maig 22:00 — TV3
dt. 19 de maig 22:00 — Filmin
DOC-U

Un espai dedicat al talent documental dels centres d’estudis superiors d'Espanya.

Diversos directors
Bonita Vida
dc. 20 de maig 20:00 — Filmin
Diversos directors
I am a sex worker
dc. 20 de maig 20:00 — Filmin
Antón Surís
Jorge, retrato de un volcán
dc. 20 de maig 20:00 — Filmin
Mònica Cambra
Mareas Ocultas
dc. 20 de maig 20:00 — Filmin
Renata Rezende i Begoña Izquierdo
Personaje Personaje
dc. 20 de maig 20:00 — Filmin
Maria José Zambrano i Daniela Trejo
Raíces
dc. 20 de maig 20:00 — Filmin
Anna Armengol
This is Bosnia
dc. 20 de maig 20:00 — Filmin
Docs&Teens

Les sessions pel públic adolescent.

Nila Núñez Urgell
Lo que dirán
dl. 18 de maig 9:00 — Només per escoles inscrites
Marc Parramon i David Fernández de Castro
Me llamo Violeta
dl. 18 de maig 9:00 — Només per escoles inscrites
Denis Parrot
Out
dl. 18 de maig 9:00 — Només per escoles inscrites
Mika Gustafson, Olivia Kastebring i Christina Tsiobanelis
Silvana
Raúl Riebenbauer
Ahir/demà
Ignacio Acconcia
El niño de fuego